Rate this post

Jede, jede mašinka.

Povrch převážně cesty délka 45 km, převýšení 530 m.

Jede, jede mašinka aneb Hřebečský maraton.

Ahoj běžci! Dnešní trasa je delší, určitě projdete, či spíše uběhnete, více než 40 km. Osobně jsem naběhl 45 km, takže se máme na co těšit.

Tohle už to není žádná nedělní odpolední procházka.

Vyrážíme z Moravské Třebové směrem na Udánky a kolem starého Udánského rybníka pokračujeme k silnici číslo 35, kterou opatrně přejdeme. Následně pokračujeme zadní cestou v Boršově až k hájence v Boršově. Tento úsek slouží jako zahřátí a rozehřátí celého těla, protože teprve od hájenky v Boršově začíná správné stoupání.

Běžíme po trase naučné stezky Boršovský les, kde si na cedulích můžeme přečíst zajímavosti o přírodě a lese na Rohové. Asi ve dvou třetinách stoupání je prudká změna směru doprava, kdy pokračujeme po vrstevnici až k altánku. Zde se trasa opět lomí, tentokrát doleva, a prudkým stoupáním skrz velmi hezkou přírodu proběhneme až k Vyhlídce u Tety.

Vyhlídka u Tety toto je skvělé místo pro občerstvení a odpočinek, protože následuje hlavní část této trasy, a tou je Hřebečský hřbet.

Tato část trasy kopíruje červenou značku až do Anenské Studánky, takže se navigačně nemusíme bát. Les je skvělý a převýšení není žádný problém, čekejte zkrátka jenom samé pěkné zážitky. Zastrčenou obec Helvíkov jsem já zvolil jako další občerstvovací stanici. Vesnička je malebná, klidná a ideální pro běžce na odpočinek.

Následuje výběh k větrným elektrárnám a pak už jenom pořád z kopce až do Trpíku.

A tady zjistíte, jestli běh je opravdu trpík, ale pro mě to utrpení nebylo. Silnička rychle ubíhala a než jsem se nadál, byl jsem v obci Mladějov, kde už byla další občerstvovací stanice, kterou lze spojit s prohlídkou muzea úzkokolejné dráhy, která je o prázdninách v provozu i vlakové spojení úzkokolejnou drahou.

Slabší jedinci mohou nasednout na vlak a nechat se dovézt trochu blíže k cílové stanici. Ti ostatní, kteří nejsou takoví měkkotiny, se jistě nebudou nudit ani zvlášť trpět, i když v nohách budou mít přes 30 km. Cesty jsou hezké, kopce malé, takže do Kunčiny je to pohoda. Z Kunčiny po zadní cestě to už je jenom doběh, který zvládne asi každý, kdo se dostal až sem. Jsme tak už vlastně v cíli cesty.

Povzbuzení: Gratuluji všem, kteří se rozhodli přijmout výzvu a zúčastnit se Hřebečského maratonu! Vaše odhodlání a vytrvalost jsou obdivuhodné. Nezapomínejte si užívat každý kilometr a vychutnávat si krásy přírody, které vás obklopují. Pamatujte, že i když budete mít unavené nohy, vaše vůle a síla jsou mnohem větší. Překonávejte každé stoupání s odhodláním a sestupy si užijte naplno. Při občerstvovacích stanicích si dopřejte energii, kterou potřebujete, a načerpejte síly pro další úseky. Držím vám všem palce, ať se dostanete až do cíle s úsměvem na tváři. Vaše úsilí a vytrvalost vás dovedou k úspěchu. Běžte svůj nejlepší běh a buďte hrdí na každý proběhnutý kilometr.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru