Z Vendolí do Moravské Třebové

Rate this post

      (aneb Cesta jen zpátky)

Středně náročná trasa  délka 28 km , stoupání 350 m, klesání 450 m , poměr terénu silnice 50/50 .

 Z Vendolí do Moravské Třebové (aneb Cesta jen zpátky)

Milí příznivci, když dovolíte, mou dnešní radostí bude představit Vám níže přiloženou trasu z Vendolí do Moravské Třebové.

Předesílám, že nejde o okruh – předpokladem zaběhnutí si je proto buď ochotný řidič, který Vás zaveze na start, nebo bližší seznámení se s místní hromadnou dopravou (případně pro drsňáky ochota nejprve si doběhnout na start). Ujišťuji vás ale, že tato trasa za trochu příprav stojí. Pojďme na ni!

Start je vytyčen u hlavní silnice vedoucí ze Svitav na Poličku. Váš ochočený řidič vás jistě vysadí přímo na odbočce na Vendolí. Začátek trasy určitě každého potěší – jde o příjemné klesání po úzké silničce nejprve do Vendolí a potom skrz celou tuto vesnici. Z vesnice vyběhnete do pole směrem na Hradec nad Svitavou. Osobní postřeh: je možné, že zde vylekáte (jako já) pár zajíců. Podstatné je nevylekat žádného myslivce.

Dostanete-li se bez pár broků v zadnici do Hradce nad Svitavou, zatočte kolem kaple. U ní se mohou ti duchovněji založení z vás přizastavit a pomodlit se, třeba za to, aby už to nebylo tolik do kopce. Pokud se ale nestane zázrak, do kopce to bude, čeká vás nyní stoupání na hřeben Hřebče (což je právě ten hřbet, podle kterého nese název celý region). V této střední části trasy se střídají roviny, kopečky i seběhy, lesy a palouky. Je to úsek přímo nekonečně krásný, každý z něj bude něco vnímat intenzivněji (já třeba hodně intenzivně vnímal spíš to nekonečno).


Zlom přijde na šestnáctém kilometru trasy u turistického rozcestníku Horecký hřbet. Odsud už je zbytek trasy výhradně z kopce, není nic, co by vás brzdilo, a do cíle už odsud už přímo dopelášíte (nebo se dokutálíte).

Hodnocení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru