4.5/5 - (2 votes)

Permoník 2

Povrch polní cesty a silnice 37 km, převýšení 550 m.

Ahoj běžci! Dnes si společně popíšeme druhý díl běžecké trasy, která kopíruje Hřebečskou důlní stezku – Permoník 2. Tato trasa je o něco delší než Permoník 1, ale nabízí také mnoho zajímavých míst k objevení.

Hned na začátku trasy jsem se rozhodl vybrat poněkud odlišnou cestu než přímo po Hřebečské důlní stezce. Běhání po silnici mě totiž opravdu nebaví. Pokud se vydáte na kole, není problém vydat se po silnici Kunčinou a Novou Vsí. Ale pro běžce je určitě zajímavější cesta kolem zadních rybníků. Je fajn proběhnout kolem všech čtyř rybníků, které tam jsou.Nakonec se obě trasy setkají v horní části obce Nová Ves a odtud pokračujeme poměrně velkým stoupáním až k velice zajímavé rozhledně, která imituje důlní věž.

Z tohoto místa se vydáme doprava po cestě směrem k hájence nad Novou Vsí. Následuje krátký seběh po silnici a ostrá odbočka doprava k odpočinkovému místu Pod Skalou.Toto místo je zajímavé prostředí bývalého lomu, kde se těžil kámen a písek. Nacházíte se přímo na úzkokolejné dráze, která vede z Mladějova až k bývalému dolu Hřebeč. Tady si můžete odpočinout a vychutnat si atmosféru tohoto historického místa.

Táhlým klesáním seběhneme do obce Mladějov, odkud nás čeká sice zase další klesání, ale část až na konec Rychnova je po silnici, což pro běžce není příliš zajímavé. Nicméně odměnou za tento úsek je mírné stoupání a výběh k Mariánské Studánce, která je skvělým odpočinkovým místem a místem pro doplnění tekutin. Následovat bude jeden z nejhezčích trailů po hřebeni kopce, který je pro cyklisty nepřístupný, ale běžci si ho mohou užít naplno.

Pomalu se blížíme k závěrečné části této trasy. Seběhneme k silnici a mírným stoupáním se dostaneme do obce Radišov. Zde jsem se odchýlil od trasy Hřebečských stezek a vydal se směrem ke kopečku Zlatník a jeho úpatím do Moravské Třebové. Tato část trasy nabízí krásné klesání a pak příjemný běh po lukách pod Radišovem.

Tímto jsme dokončili druhý díl běžecké trasy Permoník 2, která sleduje Hřebečskou důlní stezku. Doufám, že vás tato trasa zaujala a těším se, až se společně vydáme na další dobrodružství. Příjemný běh!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru