4/5 - (1 vote)

Křížová výprava

Povrch polní cesty a silnice 24 km, převýšení 270 m.

Milí běžci a běžkyně,

dnešní výběh se jmenuje trošku zvláštně, ale myslím si, že příznačně.

Ovšem pozor! Křížovou výpravu a křižáckou výpravu si prosím nepleťte. Tahle naše výprava nemá za cíl dobývat území, ale cílem je poznat zajímavá místa v okolí Moravské Třebové, takže ukliďte meče a sekání hlav pohanů nechejte na příště.

Pojďme si spolu projít trasu, na které jsem se snažil vyfotit co nejvíce křížů, jak u cesty, tak u kostelů.

Začínáme v Sušicích; hned na zadní cestě v Sušicích jsou dva kříže u cesty, jeden zachovalý a druhý totálně zdevastovaný. Pokračujeme ke Zlatníku. U úpatí kopce je jeden hezký křížek zastrčený v lesíku. Vyběhneme do kopce a ve Starém Městě najdeme další zajímavé kříže. Pokračujeme po silnici do Radišova, kde si prohlédneme místní kostelík a další dva kříže, seběhneme Radišovem najdeme dolní části kapličku.

Po zadní cestě v lese je schovaný další hezký křížek. Doběhneme do Kunčiny. V Kunčině to je ráj křížků, takže nebudu ani vyjmenovávat, ale tady si lovec užije.

Pokračujeme po zadní cestě z Kunčiny a u fotovoltaické elektrárny je jeden zničený křížek a na zadní cestě do Moravské Třebové je jeden velice zachovalý. Ze zadní cesty proběhneme do Udánek a na konci sídliště

Západní je velký dřevěný kříž, který určitě stojí za fotku. Přímo v Moravské Třebové se setkáte s mnoha kříži, a naši cestu za kříži zakončíme na Křížovém vrchu s asi největší sochou Kalvárie. Po seběhu můžete fotografovat a prohlédnout si sochu plačící Anny. Po zadní cestě se vrátíme do Sušic, kde jsme naši cestu zahájili.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru