Rate this post

Lov na jeleny

Povrch převážně cesty délka 32 km, převýšení 530 m.

Milí běžci a běžkyně,

Ahoj všichni přátelé krásné přírody, dnešní výlet nebo procházka bude zaměřena na zvěř. Já sám jsem vyrazil s úmyslem spatřit a vyfotit siku. Bezpečně vím, že v oblasti nad Bohdalovou je jelen hojný. Pojďme si tedy popsat tento krásný 30 km dlouhý trek.

Začínáme klasicky v Moravské Třebové, z níž se vydáme zadní cestou směrem na Srnčí. Následuje krátký přeběh na cestu do Pekla a hned po něm se dáme dolů do malebné vesničky Malíkov. Vesnicí proběhneme a po chvíli jsme v Rozstání. Vesnicí musíme dolů až kolejím, kde začíná nejzábavnější část trasy – po polní cestě se dostaneme do lesů, kde obvykle žije jelen sika.

Jelen sika, někdy jen sika je savec z řádu sudokopytníků, čeledě jelenovitých, který byl na přelomu 19. a 20. století uměle vysazen i v Čechách. Pochází z dálného východu asijského kontinentu z Mandžuska, Japonska, Thajska, Vietnamu, Koreje a z východního Ruska.

sika deer, deer, red deer-1454568.jpg
I já jsem tam v minulosti viděl mnoho jelenů,

ale tentokrát bohužel nic, kromě jednoho zapraskání v křoví, takže jsem se musel spokojit s krásou přírody a hezkým lesem. Po doběhnutí ke státní silnici č. 35 ji opatrně přejdeme a starou silničkou to ženeme do Žipotína. Skvělé je, že když se mi nepodařilo vyfotit jelena, vyfotil jsem si větrné elektrárny. Tyhle potvory nikam neutekly ani se neschovávaly v křoví. Po vyfocení té nádhery pokračujeme po polní cestě až do Borušova

Větrná elektrárna Žipotín

Dobrou zprávou je, že na konci Borušova je ohrada, která je plná jelenů sika a jelenů evropských, takže tam jsem si udělal ty správné fotky. Následuje celkem pohodlný běh kousek po polní cestě a staré mohelnické silnici kolem firmy Rehau a jsme zpět v Moravské Třebové. A tak si říkám, že váš lov na jeleny nemůže skončit nezdarem.

Tohle je ta pravá fotka ,ale část je jelen evropský.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru