Kaltenlautsch

Rate this post
Vzdálenost 33 km převýšení 550 m.

Ahoj běžci a běžkyně,

dnešní trasa má poněkud divný název Kaltenlautsch. Divný se vám ale určitě zdát přestane, když vám prozradím, že jde o starý německý název pro Studenou Loučku, kterou jistě už bude většina z vás znát, protože silnice 35 vedoucí z Moravské Třebové do Mohelnice vede přímo kolem. Nicméně projet kolem a doběhnout tam po vlastních je úplně jiná liga. Pojďme si to zkusit!

Trasa vede z velké části po staré mohelnické silnici, které se zachoval poměrně velký kus, a je docela zajímavé si ji prohlédnout. Prvních 11 km až za Žipotín vede právě po ní. Potom dorazíme k ukazateli u Svaté Trojice a žluté turistické značce, po které se vydáme vlevo do Svojanova. Tento úsek je celkem hezká lesní cesta, která se mírně svažuje a končí na silničce ve Svojanově. Prudká odbočka doprava a po modré značce pokračujeme do lesa, a tentokrát to bude docela prudké stoupání. Lesem je třeba vyběhnout přibližně 2 km stoupání až k vrcholku jménem Větrník, a po náhorní planině doběhneme až do Studené Loučky.

Já osobně jsem dorazil až k benzínové stanici, která je skvělé místo na odpočinek, občerstvení. Místní non stop nabízí spoustu jídla a pití, co si jen běžec může přát, i to, co si určitě nepřeje.

Po důkladném občerstvení vyrážíme dál, proběhneme Studenou Loučkou, opatrně přejdeme silnici číslo 35 a vydáme se do končin, které jsou pro Třebováky už docela neprozkoumané, konkrétně vesnička Buková a pro mě asi nejzapadlejší vesnička Bohdalov. Cesty jsou zde hezké, lesy hluboké a výběhy a seběhy se pravidelně střídají, až z Bohdalová

přijde jedno delší stoupání a pak seběh k části obce Žipotín. Pokračujeme v nezměněném tempu lesem a po dvou kilometrech jsme v dolní části obce Gruna. Vydáme se rovně přes pole a do lesů na levé straně obce Gruna, krátký seběh a ocitneme se na silničce vedoucí z Radkova do Linhartic a dále do Moravské Třebové. Povede nás zde silnice a rovina, což je takový hezký typický závěr téhle trasy.

Svojanov

Hodnocení

Hodnocení

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru